Jak już zapewne wiecie los sportowców nie jest nam obcy. Grzegorz trenował pod okiem Andrzeja Undro we Wrocławskiej Akademii Taekwondo, ja także lubię sport – to chyba ma się w genach. Dziś kilka słów chcieliśmy napisać odnośnie regeneracji po treningu czy chociażby po bardzo intensywnym  dniu w pracy.

Jeżeli chcesz osiągnąć coś w sporcie, mieć ładną sylwetkę to są trzy ważne punkty bez, których ciężko o taki stan: odpowiedni trening, właściwa zbilansowana dieta i regeneracja. Nieważne jaki rodzaj sportu uprawiasz, relaks po ciężkich treningach jest wyjątkowo ważny. Dzięki temu zmniejszasz ryzyko kontuzji a  kolejne treningi będą bardziej efektywne.

Dwa Rodzaje Włókien Mięśniowych

Jeżeli trenujesz sporty walki, biegasz sprinty albo wyciskasz ciężary, angażujesz do tego włókna szybko kurczliwe. Te włókna potrzebują dłuższego okresu regeneracji w przeciwieństwie do włókien wolno kurczliwych.

Włókna wolno kurczliwe nie męczą się tak szybko, mogą pracować dłużej, a regeneracja następuje dużo szybciej. Kiedy ich używasz? W biegach długodystansowych, spacerach, wędrówce po górach itd.

Sposoby na szybszą regenerację:

1. Nawadnianie – pij dużo wody, to ważne

2. Wolne od treningu

3. Sauna I Jacuzzi

W wolny od treningu dzień możesz wybrać się na saunę albo jacuzzi. Trochę leniwej rozpusty. Myślę, że sauna najlepsza z obowiązkowymi zimnymi prysznicami po 20 minucie i później po 15 jeśli dasz radę wytrzymać nieco dłużej niż jedną klepsydrę. Tu możemy polecić z autopsji naszą sól karnalitową z Morza Martwego. W saunie, najlepiej parowej, można natrzeć mięśnie naturalną sola z Morza Martwego. Pod wpływem wysokiej temperatury szybko się rozpuści i idealnie nawilży naszą skórę. Zadziała detoksykacyjnie, wniknie głęboko w mięśnie i je odpręży. Sprawdzona metoda, świetnie działająca.

4. Zbilansowana dieta

5. Sen

6. Masaż i rolowanie

7.  Relaks – szeroko pojęty. My z naszej strony podpowiadamy kąpiele przy użyciu naszej soli naturalnej z Morza Martwego, wykonywanie z niej także peelingów. Składniki mineralne Soli z Morza Martwego przenikają głęboko do tkanki podskórnej. Ułatwiają wyprowadzenie z niej zmagazynowanej tam wody. Wraz z wodą usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii, które nie zostały strawione. W walce z cellulitem sprawdzają się kąpiele całkowite. Przed kąpielą należy pobudzić krążenie krwi wykonując peeling pod prysznicem jako wstępny zabieg przed kąpielą (masować naturalną glinką). Dzięki temu zostaną usunięte martwe komórki a składniki mineralne zawarte w soli zadziałają szybciej.

Kąpiele z użyciem tej soli działają także oczyszczająco na drogi oddechowe, co dla sportowca jest także istotnym elementem.

Kąpiel przy użyciu soli jest także istotna jeżeli ktoś trenuje sporty kontaktowe bowiem sól działa także p\zapalnie, p\grzybiczo. Minerały z Morza Martwego zawarte w soli są w 100% naturalnymi minerałami pochodzącymi z największego i najbogatszego źródła mineralnego świata t.j. Martwego Morza, którego woda ma lecznicze działanie od wieków.

Kryształki soli są całkowicie odmienne od zwykłej soli morskiej, bowiem zawierają unikatowy naturalny magnez, wapń, brom i fosfor. Sól nadaje się idealnie dla wrażliwej skóry z tendencjami do zapaleń. Zawartość minerałów z Morza Martwego uzupełnia straty w skórze przy częstym myciu. Nie narusza naturalnego pH a przy prawidłowym stosowaniu zagwarantuje skórze doskonałą ochronę.

Tak więc sport to zdrowie, lecz wszystko należy robić z głową. Polecamy także nasz krem pielęgnacyjno – regenerujący po treningowo oraz przed. Niweluje wszelkiego rodzaju otarcia dzięki bogatemu składowi. Krem na bazie oleju konopnego o bardzo wysokim stężeniu także działa p\zapalnie, p\ grzybiczo, odżywczo i regeneracyjnie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *