Czy zastanawiałaś się kiedyś po co robisz peeling ciała? O ile robisz, gdyż prawie połowa pytanych przez nas Pań nie wykonuje takiego zabiegu, a jeżeli wykonuje to czynność ta nie jest powtarzana systematycznie.

Po co go stosować, co daje naszej skórze?
Dobry peeling potrafi zdziałać cuda i już po pierwszym użyciu zaobserwujesz różnicę na swojej skórze. Skóra jest gładka jak jedwab, odżywiona , jest zdrowa i wygląda młodziej.

Zrobiono badania i peelingi są to kosmetyki plasujące się w pierwszej 10 kosmetyków używanych przez kobiety. Naturalny cykl odnowy skóry trwa około 4-ch tygodni. W tym czasie komórki powstające głęboko w skórze przesuwają się ku górze . W następnym etapie złuszczają się, zostają wypychane przez kolejne i cykl się powtarza. Proces ten wydłuża się z wiekiem, pod wpływem stresu, zmęczenia i innych. Proces złuszczania się wtedy wydłuża, a nasza skóra nie wygląda dobrze. Jest sucha, szorstka , poszarzała i nie wygląda apetycznie.
Tu właśnie jest miejsce dla peelingu. Dzięki prostemu zabiegowi usuniemy martwy naskórek, pozbędziemy się nadmiaru sebum, odblokujemy gruczoły łojowe. Skóra szybciej odzyska blask i witalność.
Mamy kilka rodzajów peelingów, enzymatyczny, mechaniczny lub mieszany.
Do skóry grubej, tłustej cery , z naskórkiem zrogowaciałym idealnym będzie nasz peeling -czyli mechaniczny. Częścią trącą są tu pestki maliny, które nie rozpuszczają się podczas zabiegu. Emolientem są; olej kokosowy, kiełki pszenicy . Idealnie rozprowadza się na skórze. Na zwilżoną skórę aplikujemy drewniana szpatułką ilość potrzebną na jedną partię ciała. Kosmetyki naturalne są genialne, jednak bez konserwantów trzeba obchodzić się z nimi bardzo szlachetnie i delikatnie. Olej oraz witamina E pełnią tu rolę odżywczą ale także konserwującą. Jednak zanieczyszczenie chodżby wodą zapoczątkowuje reakcję psucia produktu.
Przy skórze , która jest mocno zanieczyszczona taki peeling powinno stosować się nawet dwa razy w tygodniu. Przy tzw. profilaktyce raz dziennie. Kolistymi ruchami ścieramy stary naskórek. Jeżeli masz delikatną, cienka skórę lub z problemami naczynkowymi nie stosuj go, nie jest dla Ciebie. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem będzie peeling enzymatyczny.

Tak przygotowana skóra, odblokowane pory stanowią wielką powierzchnię do wchłaniania np. minerałów podczas kąpieli w soli karnalitowej z Morza Martwego. Dzięki temu, iż nasz peeling jest naturalnym produktem, pozbawionym parabenów, konserwantów, silikonów w momencie kiedy wcierasz je w skórę nie zatruwasz organizmu. To ważne. Pomyśl o tym!!!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *