Kwietniowa wyprzedaż do -35% taniej + kwas hialuronowy w prezencie!

Kwietniowa wyprzedaż do -35% taniej + kwas hialuronowy w prezencie!

Kremy na przebarwienia

Naturalne kremy na przebarwienia

Przebarwienia zalicza się do defektów natury estetycznej – to ciemniejsze plamki na skórze. Występują one głównie na tych częściach ciała, które są szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych, np. na twarzy. Jeżeli z powodu przebarwień czujesz się niekomfortowo, wypróbuj naturalny krem na przebarwienia.

Naturalny krem na przebarwienia – kiedy się sprawdzi?

Przyczyny miejscowego pojawiania się przebarwień są różne. Najczęściej to wynik długiej ekspozycji skóry na szkodliwe promieniowanie UV. Inne powody zaburzeń barwnikowych to:

  • Niedobory witamin – szczególnie witaminy A, która jest odpowiedzialna zarówno za rewitalizację naskórka, jak i redukcję przebarwień.
  • Trądzik – przebarwienia na twarzy po trądziku to najczęściej niewielkie, okrągłe plamki.
  • Zaburzenia hormonalne – zarówno estrogen, jak i progesteron są niezbędne w procesie regulacji produkcji melaniny.
  • Infekcje skórne – bakteryjne lub wirusowe infekcje skóry również mogą spowodować nieestetyczne przebarwienia.
  • Palenie papierosów – toksyczne substancje zawarte w tytoniu mają wpływ na kondycję skóry i przyczyniają się do powstania przebarwień.

Metod redukcji przebarwień jest wiele. Do nieinwazyjnych środków zalicza się kosmetyki na przebarwienia, w tym kremy na przebarwienia. Redukują one nieestetyczne plamki i jednocześnie dbają o kondycję skóry – cera jest odżywiona i nawilżona.

Jaki krem na przebarwienia na twarzy?

Aby krem na przebarwienia na twarzy był skuteczny, jego receptura musi zawierać składniki depigmentacyjne. Jaki skład może mieć krem rozjaśniający przebarwienia?

Do substancji odpowiedzialnych za poprawę kolorytu skóry zalicza się witaminę C. To jeden z częściej stosowanych składników w kremach na przebarwienia – kwas askorbinowy hamuje nadmierną produkcję melaniny. Popularny jest też koenzym Q10, który z jednej strony spowalnia procesy starzenia się skóry, a z drugiej rozjaśniania przebarwienia. Naturalny krem na przebarwienia może zawierać także kwasy zmniejszające widoczność przebarwień – należą do nich m.in. kwas alfa-liponowy i kwas azelainowy.

Kremy na przebarwienia skóry twarzy nie tylko pomagają na ciemniejsze plamki. Wiele z dostępnych produktów jednocześnie nawilża skórę, niweluje zaczerwienienia czy zapewnia efekt glow.

Kremy na przebarwienia od Bioherba

Dobry, naturalny krem na przebarwienia po trądziku czy wywołane zmianami hormonalnymi może poprawić koloryt skóry, ale najlepsze rezultaty osiągniesz, stosując podejście holistyczne. Na kondycję skóry wpływ ma wiele czynników – obok codziennej pielęgnacji to również nawodnienie, dieta, regeneracja czy aktywność fizyczna.

Jeżeli chcesz kupić krem do twarzy na przebarwienia z dobrym składem, skorzystaj z moich propozycji. Bioherba to wyłącznie naturalne kosmetyki do pielęgnacji. W zależności od wybranego kremu poprawisz wygląd skóry, zadbasz o jej optymalne nawilżenie czy uzyskasz efekt promiennej cery.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3