Ostatnie godziny promocji do -52% dobiega końca. Do zamówień 320 zł serum z opuncją figową za 1 grosz!

Ostatnie godziny promocji do -52% dobiega końca. Do zamówień 320 zł serum z opuncją figową za 1 grosz!

Olejki eteryczne

Cenisz sobie proste, sprawdzone i – co najważniejsze – naturalne rozwiązania? Wypróbuj naturalne olejki eteryczne. W Bioherba znajdziesz naturalne olejki do aromaterapii, masażu i kąpieli o różnych właściwościach.

Co to naturalny olejek eteryczny?

Naturalny olejek eteryczny to skoncentrowana substancja o intensywnym zapachu pozyskiwana z różnych roślin – sosnowatych, cyprysowatych czy imbirowatych. Olejek eteryczny jest mieszaniną wielu składników. W zależności od wykorzystanej do wytworzenia olejku rośliny i jej części (kwiat, łodyga) w składzie gotowego produktu może być nawet 300 związków chemicznych.

Olejki eteryczne naturalne bio – właściwości

Właściwości olejku eterycznego zależą od jego rodzaju. Największą popularnością cieszą się m.in. olejki:

  • Pomarańczowy naturalny olejek eteryczny – wykazuje działanie dezynfekujące, ułatwia zasypianie, poprawia nastrój.
  • Lawendowy naturalny olejek eteryczny – działa uspokajająco, pomaga pozbyć się problemów dermatologicznych, łagodzi bóle mięśniowe.
  • Świerkowy naturalny olejek eteryczny – wspomaga rozwiązywanie problemów skórnych, jest stosowany przy leczeniu łuszczycy.
  • Goździkowy naturalny olejek eteryczny – łagodzi bóle reumatyczne, uśmierza bóle zębów, wykazuje działanie antybakteryjne.

Na świecie znanych jest ponad 2000 roślin, z których pozyskuje się olejki eteryczne. Ta liczba sprawia, że bez trudu znajdziesz naturalne olejki eteryczne o pożądanych właściwościach.

Jak stosować naturalne olejki eteryczne?

Ze względu na swoje cechy, olejki eteryczne mają szerokie zastosowanie. Możesz kupić olejki eteryczne naturalne w następujących celach:

  • Aromaterapia. Naturalne olejki do aromaterapii mogą wywierać pozytywny wpływ na samopoczucie. W zależności od rośliny, z której olejek został pozyskany, zapewniają one dopływ energii lub wyciszają, przygotowując do nocnego odpoczynku.
  • Masaż. W tym celu doskonale sprawdzają się np. mandarynkowe olejki eteryczne naturalne bio. Słodki zapach wprawia w dobry nastrój, a właściwości ściągające olejku sprawiają, że nadaje się on do pielęgnacji skóry z rozstępami czy cellulitem.
  • Kąpiel. Skarżysz się na stres? Po ciężkim dniu warto dodać kilka kropel olejku eterycznego do kąpieli, aby się odprężyć. Jeżeli chcesz zniwelować opuchliznę, przetestuj olejek pomarańczowy.

Tworzysz własne środki czyszczące? Niektóre olejki mają właściwości odkażające i dodatkowo przyjemnie pachną, dzięki czemu możesz uwzględnić je w recepturze.

Gdzie kupić naturalne olejki eteryczne?

Zastanawiasz się, gdzie kupić naturalne olejki eteryczne? Wybierz olejki ze sprawdzonego źródła – skorzystaj z mojej oferty. Sklep online Bioherba to miejsce, gdzie znajdziesz wiele naturalnych produktów.

Do samodzielnego przetestowania olejków eterycznych zachęca też ich cena. W zależności od olejku, w Bioherba za buteleczkę zapłacisz od ok. 10 do 17 zł. Wypróbuj, które olejki sprawdzą się w Twoim przypadku i przekonaj się o ich dobroczynnych właściwościach.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12