Mydlnica jest ziołem o szerokim wachlarzu zastosować. Sprawdzi się zarówno podczas leczenia kaszlu, ale również jako naturalny środek myjący.
Mydelnice można wykorzystać jako naturalny zamiennik mydła, szamponów oraz proszku do prania. Odwar powstały w skutek gotowania korzenia mydlnicy w wodzie świetnie się pieni.
Idealnie sprawdzi się dla osób które:
- szukają łagodnego środka myjącego dla delikatnych włosów i wrażliwej skóry
- są uczulone na dostępne mydła, żele i szampony, a także z bardzo sucha skórą
- wybierają ekologiczne metody prania, sprawdzi się do delikatnych materiałów, w tym wełny oraz jedwabiu
- chcą złagodzić objawy kaszlu oraz ułatwić odkrztuszanie
- chcą pobudzić pracę żołądka, trzustki i pęcherzyka żółciowego
Mydlnica jako zioło lecznicze może być wykorzystywana również zewnętrznie. W postaci nasiadówek i kąpieli wspomoże leczenie chorób kobiecych, np. przy zapaleniu pęcherza moczowego. Zastosowana zewnętrznie na skórę w postaci kąpieli, okładów, przemywań jest bardzo pomocna w leczeniu różnego rodzaju zmian skórnych, w tym trądziku oraz zmian łuszczycowych. Ciepłe kąpiele z dodatkiem odwaru z mydlnicy wspomagają również leczenie schorzeń reumatycznych.
Odwar z korzeni mydlnicy lekarskiej ma wiele właściwości leczniczych, powinien być jednak stosowany pod kontrolą lekarską, gdyż zbyt duże dawki substancji czynnych mydlnicy mogą być szkodliwe. Przeciwwskazaniem do stosowania mydlnicy wewnętrznie są krwawienia i ostre stany zapalne układu pokarmowego. Mydlnica lekarska wspomaga leczenie infekcji z mokrym kaszlem, gdyż ma działanie wykrztuśne. Ma również pozytywny wpływ na układ pokarmowy, wspomaga funkcje wydzielnicze żołądka, trzustki i wątroby. Ze względu na zawartość związków o charakterze naturalnych detergentów, emulguje tłuszcze i ułatwia ich trawienie, wspomaga również wchłanianie różnego rodzaju trudno przyswajalnych związków.
Jak stosować mydlnice ?
Z mydlnicy przygotowuje się odwar, gotując około łyżki rozdrobnionego korzenia na szklankę wody przez 10-15 minut. Można wcześniej namoczyć roślinę przez kilka godzin. Popijać łyżkę co godzinę. Nadmiar może powodować nudności oraz wymioty.
Sposób przechowywania ziół:
Przechowywać w suchym, niedostępnym dla dzieci miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu, z dala od światła słonecznego.
Ciąża i karmienie piersią:
W większości przypadków zioła nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią, jak i również małe dzieci. W razie pytań skonsultuj się z lekarzem.
Reakcje alergiczne:
Zioła tak jak każde inne produkty niezależnie od ich klasyfikacji również mogą wchodzić w interakcje z lekami oraz wywoływać reakcje alergiczne.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.