Hyzop poza dobroczynnym wpływem na przewód pokarmowy wykazuje działanie wykrztuśne, które można wykorzystać przy zapaleniu górnych dróg oddechowych.
Hyzop ma działanie łagodzące schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych, w tym przeziębienie, grypę, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, astmę oskrzelową. Dzięki właściwościom wykrztuśnym pomaga pozbyć się zalegającej w płucach i oskrzelach wydzieliny.
Hyzop wspomaga leczenie chorób układu pokarmowego. Pomaga przy niestrawności, działa rozkurczowo, łagodzi biegunkę. Dobrze radzi sobie z łagodzeniem dolegliwości przy kontuzjach, urazach kości i stawów. Hyzop ma także działanie przeciwgrzybicze i antyseptyczne – pomaga przy otarciach, siniakach, przyspiesza gojenie się ran oraz oparzeń.
Właściwości hyzopu:
- Działa łagodząco na schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych,
- Wykazuje działanie wykrztuśnie,
- Łagodzi zgagę, wzdęcia, bóle brzucha,
- Przywraca prawidłową pracę jelit,
- Wpływa także korzystnie na florę bakteryjną jelit,
- Pomaga w uśmierzaniu bólów stawowych,
- Leczy grzybicę stóp,
- Przyśpiesza gojenie ran,
- Obniża ciśnienie,
- Działa ogólnie przeciwzapalnie i przeciwwirusowo.
Jak stosować hyzop ?
Napar: 2 płaskie łyżeczki do herbaty hyzopu zalać 1 szklanką wrzącej wody, odstawić na 20 minut pod przykryciem do zaparzenia. Przecedzić. Pić 2 razy dziennie po pół szklanki. Można stosować z miodem lub sokiem malinowym.
Sposób przechowywania ziół:
Przechowywać w suchym, niedostępnym dla dzieci miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu, z dala od światła słonecznego.
Ciąża i karmienie piersią:
W większości przypadków zioła nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią, jak i również małe dzieci. W razie pytań skonsultuj się z lekarzem.
Reakcje alergiczne:
Zioła tak jak każde inne produkty niezależnie od ich klasyfikacji również mogą wchodzić w interakcje z lekami oraz wywoływać reakcje alergiczne.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.